Trychologia

Sprawdź nasze zabiegi trychologiczne: 

Pee ling kawitacyjny skóry głowy: to podstawowy zabieg trychologiczny niezbędny dla dokładnego oczyszczenia skóry głowy z warstwy krystalizacji, zanieczyszczeń, nadmiaru zalegającego łoju, obumarłych komórek naskórka. Peeling udrażnia ujścia mieszków włosowych, pobudza krążenie krwi w skórze, a tym samym zwiększa dostarczaną do cebulek włosowych ilość składników odżywczych.
Peeling skóry głowy stosowany powinien być przed każdym zabiegiem trychologicznym w celu zwiększenia skuteczności późniejszych działań. Zalecamy stosowanie peelingu poczatkowo 1 raz w tygodniu, następnie w celu podtrzymania efektów 1 raz w miesiącu.

Cena: 150 zł lub GRATIS do każdego zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej 

Radiofrekwen cja mikroigłowa z eletroporacją: Na skórze za pomocą specjalnej głowicy z rolką wyposażoną w sterylne tytanowe igły wykonywane są mikronakłucia, które w połączeniu z falą radiową przepływającą przez igły, powodują otwarcie mikrokanałów, co stymuluje regeneracje struktury włosa, zahamowanie wypadania włosów oraz pobudzenie cebulek włosowych do wzrostu nowych włosów. Na skórę poddaną uprzednio mikronakłuwaniu, aplikowany jest specjalny preparat w formie ampułki ze składnikami aktywnymi. Głowica do elektroporacji powoduje, że składniki są wtłaczane w głąb skóry, przez co procesy regeneracji zachodzą znacznie szybciej i intensywniej.

Cena: 500 zł (+ peeling kawitacyjny skóy głowy GRATIS)

Mezoterapi a igłowa Hair Care: Unikatowy produkt zawierający naturalne składniki, połączone w bardzo skutecznym stężeniu. Dzięki swojej ekskluzywnej formule, HairCare może pomóc w wielu problemach z włosami. HairCare łączy w sobie ożywiające, odżywcze i stymulujące składniki wymagane, by poprawić strukturę włosów, regulować wydzielanie serum, stymulować wzrost oraz spowolnić wypadanie włosów. Preparat zapobiega nawrotom łupieżu, gdyż odbudowuje międzykomórkowe spoiwo i zachowuje funkcję ochronną skóry głowy. Włosy odzyskują blask, są mocne i odżywione. HairCare stymuluje mieszki włosowe, wzmacnia i ochrania włókna kapilarne, stymuluje wzrost włosów, zmniejsza efekt utraty włosów, odżywia i nawilża skórę głowy.

Cena: 299 zł zamiast  400 zł 

Karboksy terapia skóy głowy: Karboksyterapia Julie&a mp;a mp;n bsp;to jeden z najskuteczniejszych i najpopularniejszych zabiegów na nadmierne wypadanie włosów. Julie to specjalistyczne urządzenie, za pomocą którego podaje się podskórnie i śródskórnie dwutlenek węgla. W efekcie rozszerzają się naczynka, powstają nowe, pobudzona jest regeneracja komórek – włosy nie tylko przestają wypadać, ale pojawiają się też nowe. 

Cena pojedynczego zabiegu: 250 zł  lub pakiet 3+2 Gratis ( 750 zł zamiast 1250 zł za 5 zamiegów )

 Trychologia zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem chorób skóry głowy i włosów oraz pielęgnacją, która ma na celu poprawę jakości skóry głowy i włosów.

Dzielimy ją na trychologię medyczną i trychologię estetyczną. Medyczna skupia się przede wszystkim na kompleksowym rozpoznaniu i leczeniu. Zadaniem trychologii estetycznej jest natomiast zastosowanie zabiegów zmierzających do poprawy jakości skóry głowy i włosów po ustaleniu diagnozy, ale również, w wybranych przypadkach przygotowanie skóry głowy pacjenta do przeszczepu włosów i jej pielęgnację po zabiegu.

Do zadań trychologa należy zdiagnozowanie problemu z jakim zgłasza się pacjent oraz ustalenie planu działania w celu poprawy jakości życia pacjenta. Dlatego niezwykle istotne jest przeprowadzenie rozmowy, podczas której możliwe jest poznanie przyczyn powstania problemu zdrowotnego i estetycznego związanego ze skórą głowy i samych włosów.

Najczęstszymi wskazaniami do trychoterapii są:

 • ciemieniucha dziecięca i starcza,
 • atopowe zapalenie skóry,
 • przerzedzenie i wypadanie włosów,
 • łysienie,
 • łupież suchy,
 • łupież tłusty,
 • łojotok,
 • przetłuszczanie włosów,
 • łuszczyca,
 • grzybica,
 • egzema,
 • hiperhydroza,
 • świąd skóry głowy,
 • włosy zniszczone w wyniku działania czynników mechanicznych lub chemicznych.